• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

12 секретів клавіатури Windows Phone - Вадим Стеркиной

 1. [+] 12 секретів
 2. 2. Швидко набирайте основні знаки пунктуації
 3. 3. Вводите цифри свайпом
 4. 4. Відкрийте світ прихованих символів
 5. 5. Ставте точку подвійним пропуском
 6. 6. Швидко міняйте регістр цілого слова або першої літери
 7. 7. Утримуйте ↑ для зміни регістру
 8. 8. Довіряйте автоматичної заміни
 9. 9. Користуйтеся словарними підказками
 10. 10. Стежте за смисловими підказками
 11. 11. Поповнюйте словник клавіатури
 12. 12. Освоюйте свайп-клавіатуру
 13. Дискусія і опитування

Ця запис дуже довго валялася в начерках, оскільки я в черговий раз соромився писати про елементарні речі. Але за останній місяць з'ясувалося, що деякі з них є одкровенням навіть для Microsoft MVP :)

Але за останній місяць з'ясувалося, що деякі з них є одкровенням навіть для Microsoft MVP :)

Дійсно, сенсорний інтерфейс завжди таїть в собі якісь маленькі хитрощі, тому що неочевидність - його друга натура. Я користуюся усіма дванадцятьма прийомами з цієї статті, і б'юся об заклад, що для більшості читачів з Windows Phone як мінімум один трюк буде в новинку!

Перевіримо?

[+] 12 секретів

1. Додайте кому

Вадімс Поданс , MVP PowerShell, змінив телефон з Windows Phone з 7.5 на новий з 8.1 і насамперед поцікавився у мене, куди з клавіатури пропала кома. Не знаю, навіщо її прибрали, але включити можна в загальних налаштуваннях: мова клавіатури → додатково → Показувати кому при можливості.

збільшити малюнок
збільшити малюнок

Однак її можна і не включати!

2. Швидко набирайте основні знаки пунктуації

Щоб дістатися до часто використовуваних розділових знаків, зовсім необов'язково натискати & 123, тому що вони ховаються під точкою - потримайте її.

Втім, немає необхідності утримувати точку. Ви можете прискорити справу, вводячи ці символи плавним рухом пальця без відриву від екрану - свайпом (я навмисно волію сленг офіційному терміну «використання введення тексту проведенням» :). Спробуйте провести пальцем від точки до знаку питання одним рухом!

І якщо вже на те пішло ...

3. Вводите цифри свайпом

Коли посеред тексту вам потрібно набрати одну цифру, використовуйте свайп - ведіть палець від & 123 до цифри. Надрукувавши її, клавіатура автоматично повертається в режим набору букв. Виграш в тому, що не треба натискати & 123 ще раз (якщо при цьому промахнутися, ще й мову зміниться - знайоме?).

По-моєму, цей трюк уже не працюватиме в Windows 10, але зате нікуди не подінуться символи!

4. Відкрийте світ прихованих символів

Натисніть & 123, а потім натискайте і утримуйте цифри і різні символи.

5. Ставте точку подвійним пропуском

Закінчуючи пропозицію, двічі натисніть пробіл. В результаті вийде точка плюс пробіл після неї. Логіка проста - в велика прогалина простіше потрапити, ніж в точку.

До речі, про нові пропозиції.

6. Швидко міняйте регістр цілого слова або першої літери

Клавіатура Windows Phone автоматично починає перше слово пропозиції з великої літери. але іноді буває так, що після правок першим виявляється слово в нижньому регістрі. Це легко поправити - виділяйте слово і натискайте ↑. Натискання змінюють регістр по колу: перша буква заголовна - усі великі - усі малі.

До речі, про регістрі.

7. Утримуйте ↑ для зміни регістру

Всі знають, що для зміни регістру потрібно натиснути ↑ двічі. А ви знали, що можна досягти тієї ж мети, просто утримуючи цю кнопку? Дійсно, кнопку простіше тримати, ніж двічі тикати в неї, ризикуючи промахнутися.

8. Довіряйте автоматичної заміни

Над клавіатурою ви бачите різні підказки (Word Flow), причому жирним виділяється слово, яке буде автоматично підставлений замість набраного вами.

Якщо ви бачите, що жирне слово підходить, чи не виправляйте свою друкарську помилку, а сміливо тисніть пробіл!

9. Користуйтеся словарними підказками

Клавіатура у Windows Phone досить розумна і добре підказує слова, набрані з помилками через попадання в сусідні букви. А ще вона знає, наприклад, що слова з дефісами набирати дуже незручно. У більшості випадків їх можна не вводити, покладаючись на автозаміну або підказку.

10. Стежте за смисловими підказками

Підказки з'являються не тільки з метою запропонувати вам виправлений варіант. Мені дуже подобаються смислові підказки, коли наступне слово пропонується на основі попередніх в реченні.

збільшити малюнок
збільшити малюнок

11. Поповнюйте словник клавіатури

Клавіатура Windows Phone добре запам'ятовує ваші переваги.

Клавіатура мого Windows Phone вже непогано навчена pic.twitter.com/3v59WgYO9i

- Vadim Sterkin (@vsterkin) March 6, 2015

Побачивши цей твіт, Олексій Журавльов , MVP System Center Cloud and Datacenter Management, запитав мене, як навчити телефон одному слову (сподіваюся, хорошому :) Робиться це просто. Виділіть слово та натисніть + слово.

Виділіть слово та натисніть + слово

12. Освоюйте свайп-клавіатуру

Нещодавно в Москву приїжджав Павло Нагаєв , MVP Exchange Server. Під час дружніх посиденьок з'ясувалося, що він поняття не мав про свайп-клавіатурі. Взагалі-то, у нього iPhone, і для iOS є сторонні рішення. А в Windows Phone починаючи з 8.1 свайп-клавіатура вбудована, тобто ви давно можете набирати текст, водячи пальцем по екрану.

Мабуть, я приділю цьому способу введення побільше уваги, бо він відмінно підходить при:

 • Трясці (на ходу, в транспорті) і великих пальцях, тому що в цих випадках тикання в клавіші пов'язане з великою кількістю помилок.
 • Відсутності горизонтального режиму у додатки (помри, Skype!), Тому що на маленькій клавіатурі незручно друкувати двома руками.

Сам я спочатку ставився до свайпа скептично, але пробував, пробував ... і зараз він став у мене основним способом введення російською мовою! Англійською я все-таки вважаю за краще традиційну печатку двома руками, що дозволяє задіяти підказки. У російській мові, з його розмаїттям закінчень, вони менш ефективні.

Заради експерименту я порівняв швидкість набору свайпом (тримаючи телефон вертикально) і двома руками (горизонтально) на прикладі першого пункту цієї статті. На мій подив свайп переміг з пристойним запасом - 3:09 проти 3:45 (для порівняння, на звичайній клавіатурі ПК я вклався в 00:45).

Так чи інакше, мені просто подобається свайп-клавіатура, і я хочу поділитися з вами поруч рад:

 • Пишіть простими словами, уникаючи сленгу. Розпізнавання введення працює на основі словника, тому жаргонізми не проходять, якщо тільки ви не навчили їм клавіатуру.
 • Вивчайте мову :) свайпа спирається на словник ^^, тому грамотні люди набирають текст швидше. Втім, Windows не вперше справлятися з орфографічними помилками користувачів.
 • Користуйтеся автоматичними пробілами. Відриваючи палець від екрану, ви позначаєте кінець слова. Просто починайте вести наступне слово, і пробіл сам додасться перед ним.
 • Не бійтеся довгих слів. У моїй практиці довгі слова розпізнаються на диво добре.
 • Не соромтеся приблизного введення. Зовсім необов'язково скрупульозно водити по буквах, що становить слово. Головне - проводити пальцем близько до них (в розумних межах, звичайно).
 • Практикуйтеся. На перших порах помилки при введенні напружують, але з часом результати значно поліпшуються.

Останній пункт не для галочки, тому що свайп-клавіатура навчаюсь. Якщо вона не розуміє навіть доданий в словник слово, видаліть його і наберіть звичайним способом. Через кілька раз Windows Phone запам'ятає нове слово.

Я не раз ловив себе на думці, що хотів би свайп-клавіатуру на планшеті. Напевно, в Windows 10 це бажання збудеться.

Дискусія і опитування

По ряду причин в публікаціях блогу вийшов півторамісячну перерву, після якого дуже важко заново входити в ритм. Але я постараюся (і так, я пам'ятаю, що не підвів підсумки минулого велосезону, хоча вже почав вкочується оТ-о в цю весну).

Повертаючись до набору тексту, я вважаю клавіатуру Windows Phone перевершує сенсорну в Windows . Очевидно, в Windows 10 клавіатура має увібрати в себе кращі напрацювання, і на смартфонах вже видно зрушення в самому болючому питанні - переміщенні курсора.

Очевидно, в Windows 10 клавіатура має увібрати в себе кращі напрацювання, і на смартфонах вже видно зрушення в самому болючому питанні - переміщенні курсора

Круглий покажчик покликаний спростити і зробити максимально точним позиціонування курсору. Заодно зверніть увагу на кому зліва від пробілу, а також кнопку голосового введення вгорі.

Власники Windows Phone, напишіть в коментарях, що нового ви дізналися і які прийоми візьмете на озброєння. Якщо у вашому арсеналі є інші хитрощі, поділіться ними в обговоренні!

Власники смартфонів на iOS і Android, розкажіть, які корисні фішки клавіатури ви регулярно задієте для прискорення друку!

І так, мені цікаво, хто з читачів користується свайп-клавіатурою! Як завжди, опитування покаже кількісний розклад в аудиторії.

Результати голосування загублені в зв'язку з припиненням роботи веб-сервісу опитувань.

Обговорення завершено.

Перевіримо?
Кщо при цьому промахнутися, ще й мову зміниться - знайоме?
А ви знали, що можна досягти тієї ж мети, просто утримуючи цю кнопку?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью