• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

100 доларів на годину

 1. Скільки коштує мій час?
 2. Воно того не варте
 3. Робота за ідею?
 4. Я не можу собі цього дозволити
 5. Що не піддається рахунку?

раніше я згадав свою ставку 100 доларів на годину. Я отримав десятки коментарів з загальним змістом "отримувати так багато нескромно". І ніхто не сказав "працювати так мало нескромно". Чомусь вважається, що працювати треба хоча б 40 годин на тиждень. Суспільство налаштувало нас:

 • працювати треба багато
 • життя повинна бути важкою
 • часу повинно бракувати.

"Welcome to real life. It sucks, but you'll get used to it ", - говорять в серіалі Friends.

Скільки коштує мій час?

Порахувати свою годинну ставку легко: зарплату ділимо на число робочих годин. Якщо ви отримуєте хоча б 10 доларів на годину, ви знайдете купу місць, де можна заощадити.

Я для себе прийняв ставку в 100 доларів на годину, в першу чергу зарахунок того, що працюю неповний день, тільки вранці.

Воно того не варте

Варто з'ясувати ціну свого часу, як можна забити на збиткові справи. Минулого тижня я ходив в театр Станіславського на "Севільського цирульника" і забув пляшку вина в камері схову. Вино коштувало 287 рублів, до театру йти 15 хвилин туди і 15 хвилин назад. Виходить, що при часовий ставкою до 574 рубля справа вигідна, інакше вигідніше не забирати.

приклад марнотратства

Дивно, але навіть великі банки, що володіють штатом кваліфікованих економістів, не завжди вдаються до такого аналізу. Мій друг отримав дзвінок з Citibank з проханням погасити заборгованість в розмірі ... 90 копійок. За найскромнішими оцінками, тільки хвилина роботи оператора на телефоні стоїть півтора рубля. Додайте витрати на офіс коллцентра, обладнання, страховку, податки. Додайте роботу офісу, куди друг приїхав гасити заборгованість, операціоністів, врешті-решт вартість паперу!

Ось приклади того, де можна заощадити:

 • Не ходжу в пральні самообслуговування, де чекаєш коли простягається - це справжнє кладовище часу. На них можна вішати табло з втраченими грошима. Щось схоже на суми джекпоту, тільки навпаки.

Хотів проілюструвати кліпартом і не зміг вибрати якийсь один.Купив обидва.Вдивіться в ці обличчя.
 • Замовляю через інтернет замість поїздки по місту
 • Обираю найближчий магазин, а не дешевий. Заміські Ашани з пробками і чергами забирають більше відпущеного життям часу, ніж автомобільні аварії з людськими жертвами.
 • Їжджу на метро замість машини (докладніше про це в розділі про точку дискомфорту)
 • Знімаю квартиру ближче до роботи - при спокусі знайти житло просторіше в районі подешевше, на практиці втрати часу тут колосальні! Відповідно до одного з дослідженням, люди, що витрачають на дорогу більше 40 хвилин, повинні отримувати на 40% більше, щоб бути еквівалентно задоволеними роботою.
 • найняв домробітницю
 • Нарешті, life outsourcing: завдяки службі з турботливими секретарями можна полагодити машину, не знімаючи тапочок і ще безліч речей, при одній думці про яких у роті стає кисло.
 • Чи не страхую машину. Ви б бачили неперевершену швидкість і гнучкість, яку забезпечують автосервіси за готівку.
 • Будь ласка, наведіть приклади в коментарях. Карма - найменше, чим я вас повинен буду віддячити.

Цю статтю я пишу в улюбленій системі Backpack і віддаю в верстку, щоб опублікувати на Хабре і сайті своєї компанії. У дев'яностих я верстав добре і швидко; Зараз це нерентабельно.

Так виглядає ця стаття в Backpack
Так виглядає ця стаття в Backpack

Робота за ідею?

Робота за ідею - це прикриття для безкоштовної або погано оплачуваної роботи. Ідеї ​​ідеями, але робота повинна оплачуватися сповна. Чи не менше нашої годинної ставки. Виходить, що невигідно продавати мотлох на molotok.ru: книжки, значки, будильники - по крайней мере, поки ви не поставите це на потік.

Але це ще не все. Відповідно до принципу 20/80, за 20% часу дають 80% заробітку. Завдання зводиться до того, щоб виділити ці 20%.

Ми займаємося інтерфейсом користувача. Іконки, дизайн складних сайтів, зовнішній вигляд додатків для Windows - ось що ми робимо найкраще. Щоб позбутися від погано оплачуваною, збиткової роботи, я послідовно відмовлявся від замовлень:

 1. Одного разу я відмовився від другого замовлення клієнта, який з бездоганною британської коректністю п'ять разів запитував перерисовку зв'язки ключів.
 2. Ввів мінімальне замовлення в $ 1 000 або 25 000 р. для першого звернення (для існуючих клієнтів, яким потрібен якийсь дрібничка для нової версії продукту, такого обмеження, звичайно, немає). Ми говоримо на сайті:
  Для нових клієнтів мінімальне замовлення становить 25 000 р. Цей мінімум дозволяє нам більш ефективно обслуговувати наших Існує клієнтів ".
 3. Відмовився від другого замовлення з однієї з дочок Газпрому. З дня прийняття комерційної пропозиції до надходження грошей і початку роботи пройшов рік. Ми з Еккаунтом Будь не сиділи склавши руки: взяли участь у кількох зустрічах на іншому кінці міста. Одного разу на такій зустрічі мені дали підписати протокол (на папері!) Наради, яка відбулася рік тому. Стало ясно, що за рік ми не зовсім не зрушили.
 4. Ми робимо будь-який графічний дизайн для наших клієнтів: корпоративні сайти, буклети та візитки. Але з новими клієнтами починаємо тільки з профільних речей: вже їх-то ми знаємо як зробити швидко. Перед тим, як прийняти рішення, рахунок був 1: 2, тобто в одному випадку ми отримали задоволеного клієнта, а в двох - ми розбилися в коржик, а клієнт все одно залишився незадоволений і інтерфейс, звичайно, теж не став замовляти.
 5. Я перестав (за рідкісним винятком) їздити на зустрічі. Сталося це після того, як я з'їздив в Ногінськ. Це зайняло півдня, а по дорозі назад я потрапив на штраф, потім мене притер камаз. Я витратив 6 годин (600 $), 700 $ + годину часу на ремонт. Я втратив 1400 доларів, ще нічого не заробивши.

Ключовий момент у тому, щоб не їздити на зустрічі - в тому, щоб не питати, чи можна уникнути зустрічі, а вибачатися за те, що не приїхав. Приблизно так:

Олексій,

На жаль, я не зможу приїхати на зустріч; приношу вибачення. Будь ласка, надішліть скріншоти вашої системи, або дайте доступ до тестової версії, і ми зможемо запропонувати вам порядок подальшої роботи і терміни.

Ще раз вибачте! Велике спасибі за розуміння мого прагнення працювати для вас максимально ефективно.

Ну і, звичайно, навіть і вибачатися не потрібно, якщо ви в Нью-Йорку. Детальніше про подорожі - в окремому розділі.

Чи втратили ми в доходах? Безумовно. Чи виграли по грошах? Без сумнівів. У нашого аккаунта менше роботи, ніж колись було у двох, а дизайнерам не потрібно читати нескінченні списки змін. Ми економимо на зарплатах, офісі, у нас менше занудної роботи і більше тієї, заради якої ми ставали дизайнерами. Так, наприклад, ми створили колекцію ікон Icons8 .

Я не можу собі цього дозволити

Іноді мені самому все здається демагогією. Зрештою, я не можу собі дозволити розкидав вином і клієнтами.

Життя стає наповненою справами. Наприклад, мені потрібно ретельно торгуватися з шевцем про ціну піни для очищення взуття: я виграю 50 рублів в перший момент (вигідно), а потім додатково кілька хвилин, щоб отримати ще 10 (невигідно).

Справ стає більше і більше. Якісь виявляються відсунуті на другий план. Які з них? Найскладніші або неприємні. Наприклад, мені потрібно знайти швачку-модельєра, щоб зшити свій винахід: ергономічну спортивну сумку (я поняття не маю, як шукати таких людей) і відновити права замість втрачених (гаевня - моя антиутопія організації справ).

Звичайно, це неправильно. Справи це важливі: права просто необхідні. Це навіть не перераховується в гроші; таксі - це не заміна машини в пустелі Намібії або на просторах Вірджинії. А сумка - це винахід, яким я дорожу; хобі; дітище. Як мінімум я хочу один екземпляр собі, як максимум зробити бізнес .

Викидати потрібно якісь інші. Які? Я знижую ставку і відразу розумію, які потрібні. Чи приємно це, усвідомлювати: "Чувак, ти себе переоцінив?" Ні; куди приємніше просто торгуватися з шевцем і не забивати собі голову. Корисно? О так.

Рішення знизити ставку - тимчасове. Зрештою, всі рішення тимчасові. "Все змінюється", - говорить доктор Хаус. "Все проходить", - кажуть ті, хто пооптімістічней.

Що не піддається рахунку?

О, це найпрекрасніші моменти життя! Час з друзями, з коханою, з дитиною, спорт. У моєму випадку опера і концерти віднімають багато годин щомісяця - навіть якщо не враховувати, що до Віденської опери ще потрібно доїхати. Я сиджу перед картиною "Женці" Брейгеля, поки не замерзну (темпера блякне, тому в залі підтримують низьку температуру). Мій улюблений спорт - біг на довгі дистанції - займає прірву часу, але задоволення від ранкової пробіжки по набережних Стокгольма безцінне. Заради цього все і затівалося. Пляшка і піна для взуття відпочивають.

PS У кого-небудь є знайома швачка-модельєр? Потрібно зшити спортивну сумку.

Скільки коштує мій час?
Скільки коштує мій час?
Чи втратили ми в доходах?
Чи виграли по грошах?
Які з них?
Які?
Чи приємно це, усвідомлювати: "Чувак, ти себе переоцінив?
Корисно?
Що не піддається рахунку?
PS У кого-небудь є знайома швачка-модельєр?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью