• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

10 порад для того, щоб вибрати доменне ім'я правильно

 1. Поради порадами, а бонуси теж потрібні

Доменне ім'я - це унікальний ідентифікатор, за яким користувачі Інтернету зможуть вас знайти. Вибір домену грає велику роль в просуванні і впливає на впізнаваність вашого бренду. Щоб полегшити завдання по вибору підходящого імені ресурсу в мережі, ми зібрали всі найактуальніші і корисні поради, які допоможуть вам зробити правильний вибір.

 • Вибирайте доменне ім'я як можна раніше. Ще на етапі планування бізнесу перед виходом на простори інтернету підбирайте унікальні і оригінальні імена, які виділять серед конкурентів і стануть вашою візитною карткою.
 • Вибирайте домен, який легко запам'ятовується. Він повинен бути простим, коротким і зрозумілим. Наприклад сайт counterlogiccenterinhouston.com або ще гірше thelongestdomainnameintheworldandthensomeandthensomemoreandmore.com користувачі не запам'ятають навіть з десятого разу.
 • Для адекватного сприйняття вашого ресурсу використовуйте для доменного імені слова, які пов'язані з вашою тематикою. Наприклад, у любителя-садівника виникло питання, де знайти городній інструмент в інтернеті. Гарантуємо: Sadiogord.com - буде перше, що прийде йому в голову. Навіть якщо у його конкурентів зі складними назвами більше переваг і якісний товар. Але не варто забувати, що якщо раніше було вигідно включати обнародувано комерційні слова в ім'я домену та це враховувалося в ранжуванні сайту, то зараз розробники Google створили EMD алгоритм, який не дає просуватися сайтам в пошуковій видачі, якщо їх домени підігнані під ключові слова. Наприклад, слово "купити" в домені kupit-televizor.com.
 • Якщо ви вже відомі на оффлайн ринку, то має сенс використовувати назву своєї компанії в домені. Якщо у вас дуже довге ім'я або воно складається з декількох слів, то варто використовувати абревіатуру - так воно швидше запам'ятається для ваших клієнтів.
 • Правильно вибирайте доменну зону. Зони .com, .net і подібні резонно вибирати для масштабних проектів, які не прив'язані до будь-якої місцевості.

  Якщо ви орієнтовані на певну географічну зону, то варто вибирати .com.ua, .ua, .ru, net.ua - так ви вказуєте приналежність до країни. Для сайтів локальних (міських) можна вибрати .kiev.ua, .kh.ua, dp.ua - в цьому випадку домен буде прив'язаний до певного міста.
  Є ще варіанти для різних тематик і сфер. Наприклад, для освітніх сайтів можна використовувати .edu, для інформаційних .info.

 • Ваш домен повинен виділятися і запам'ятовуватися серед інших. Вибирайте унікальне доменне ім'я, яке ні на що не схоже і вже точно не скопійовано з іншого ресурсу.
 • Обов'язково перевіряй купується доменне ім'я на перебування під фільтрами пошукових систем. Якщо ж вам пощастило купити домен під фільтром, готуйтеся довго і нудно виходити з під них - цей процес займе не один місяць.
 • Не використовуйте кирилиці в назві домену, це негативно позначиться в просуванні. Вся суть полягає в кодуванні, яку враховують пошукові системи: кирилицю вони бачать приблизно так юр-сайт.рф - http: //xn----8sb1azagi2f.xn--p1ai/.
 • Не зазначати домен більше 3го рівня вкладеності - їх складно запам'ятовувати, та й до того ж домени 4 рівня майже всі безкоштовні. Також вони гірше індексуються і ранжуються.
 • Розкажіть своїм друзям, колегам, рідним, як ви хочете назвати свій сайт. Жива аудиторія - це кращий критик. Якщо ви врахували всі наші поради і при цьому вашим друзям сподобалося ім'я, можете сміливо його реєструвати.

Поради порадами, а бонуси теж потрібні

 • Купивши доменне ім'я, не забувайте, що ваша адреса може починатися як з абревіатури "WWW". Наприклад, ім'я www.mysite.com, так і без "WWW" - mysite.com - це вже дублі, які негативно вплинуть на просування вашого сайту . Щоб уникнути появи дублів сайту у видачі, необхідно налаштувати 301 редіректи на той домен, який вам більше подобається (з WWW або без нього), а також вказати головне дзеркало в файлі robots.txt, прописавши наступне - Host: mysite.com. Альтернативний спосіб - використання інструментів веб-майстра. Для вказівки головного дзеркала ви можете вибрати будь-який з двох варіантів - це ніяк не вплине на ефективність просування. Головне правило - тільки одне доменне ім'я.
 • Сервіси, якими можна перевірити домен перед покупкою:
  http://archive.org/web/ - можна переглянути кеш сайту, як він виглядав і який контент на ньому був в різний час существоавнія;
  https://dns.com.ua/whois - інформація про власника сайту, віці і т.д.
  https://a.pr-cy.ru/ - робить аналіз практично по всіх параметрах, якщо купуєте домен з уже наявними контентом.

До будь-якої справи необхідно підходити ретельно і планувати все заздалегідь, особливо, якщо мова йде про просування Вашого проекту. Будуйте свій бізнес правильно, читайте, розбирайтеся і довіряйте тільки кращих фахівців.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью