• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

10 причин навіщо і чому потрібно читати книги?

 1. Чому ми не читаємо?
 2. 10 причин, за якими слід читати книги

Що дає людині читання книг? Які переваги у читання перед іншими доступними видами дозвілля?

Напевно, багато хто з нас ще з дитинства засвоїли непорушну істину - читати книги корисно. Ось тільки кому і навіщо - не зовсім зрозуміло. Що дає читання книг людині? У чому їх перевага перед іншими джерелами інформації? І, якщо воно дійсно є - тоді чому зараз люди так мало читають?

Чому ми не читаємо?

Сучасний світ і бажання йти (а часом і бігти) в ногу з часом і модою вносять свої корективи в наше життя. Хочемо ми цього чи ні. І ось вже нерідко милому серцю томик світової класики перевага вечір перед телевізором або комп'ютерна «стрілялка». Та й потрібну інформацію можна «вивудити» з інших джерел - аудіо-кастою, фільмів, ЗМІ, різних вебінарів, та й просто заміток з всесвітньої павутини. Крім того, на читання книг, навіть при великому бажанні, може банально не вистачати часу. Ось і виходить, що в наш час все частіше і частіше люди у відповідь на питання: «Яку книгу ти зараз читаєш?» Відповідають: «А я не читаю книг». Особливо це стосується підростаючого покоління, яке буквально з пологового будинку оточене безліччю зручних гаджетів.

Звичайно, не нам судити, добре це чи погано. Час не стоїть на місці, і, скоріше, можна стверджувати, що всі зміни цілком очікувані і закономірні. Погодьтеся, досить дивно очікувати від сучасного школяра, що він буде сидіти і писати реферат (від руки!) В бібліотеці, перелопативши гору літератури. Ні, звичайно ж, він швидше за введе тему в пошуковик, і добрий гугл видасть йому вже кілька майже готових робіт - бери, вибирай, компонує, і готово! Та й світову літературу, швидше за все, він прочитає по дайджесту - там ту ж «Війну і мир» коротенько інтерпретували в восьми-десяти сторінках, і відразу зрозуміло, хто кому хто і навіщо. Прочитав - і вперед, здавати іспит. І, якщо один раз «прокатали», другий, третій ... Як ви думаєте, чи побачить дитина сенс в читанні «оригіналів», чи отримає задоволення від самого процесу читання книг?

Питання спірне. З одного боку, позитивні наочні приклади «читають» родичів і друзів напевно зможуть пробудити інтерес до читання у будь-кого. І особливо - у несформованого людини. Але що робити, якщо в бібліотеці рідної домівки на полицях стоять тільки «Російсько-англійський словник» і «Як правильно забити цвях»? Та й дитя бачить маму і тата читають максимум глянцеві журнали і жовту пресу? Навряд чи у нього проявиться інтерес до світової класики літератури, вірно?

І фраза: «Його повинні навчити в школі!» - не виправдання. Навчити-то навчать, ще жоден школяр не отримав атестат, не вміючи читати в принципі. Ось тільки «вміти» і «активно користуватися» - речі відверто різні. І особливо щодо книг.

У більш дорослого покоління є свої законні «відмовки». Перша і головна - брак часу. Безперечно, зайнятість сучасної людини дуже велика. Але тільки й тут є одне «але» - за статистикою, найбільш успішні люди багато читають. Завжди. Хочете сказати, вони менш зайняті, ніж всі інші? Дане питання тут не для того, щоб когось образити або спровокувати, - немає, це просто інформація для роздумів. І, як завжди, тільки ви маєте право вирішувати, що з нею робити.

Що ж такого дає читання книг? Розглянемо докладніше ..

10 причин, за якими слід читати книги

Вчені виділяють 10 основних причин, по яким читання книг для людини є дуже корисним і важливим заняттям:

1. Поліпшення уяви і підвищення креативності. Читаючи книги, ми самі малюємо собі картину всього, що відбувається по сюжету. Слова отримують нове життя, перетворюючись в нашій фантазії. В нашій голові «малюються» звуки, образи, запахи читається історії. Такі вправи чудесним чином тренують мозок, а саме його «творчу мускулатуру».

Крім того, читання «чужих» творів може спровокувати нас самих на генерацію нових ідей. Не настільки важливо, чи буде це думка самому написати якийсь твір або винайти щось нове, або просто прийде ідея-поштовх до вирішення давньої проблеми. Головне, що ці ідеї можуть допомогти змінити ваше життя. А, можливо, і життя інших людей теж.

2. Гарне психічне здоров'я. За дослідженнями вчених, читання в силах уповільнити і навіть запобігти такі серйозні проблеми, як слабоумство і хвороба Альцгеймера. А все тому, що при читанні мозок постійно знаходиться в тонусі, він активний, тобто, по суті, це для нього та ж зарядка, що для тіла - фізичне тренування. Ті люди, які за своє життя багато читали, пізніше починають помічати вікові погіршення розумових здібностей і пам'яті в порівнянні з «нечитабельним» ровесниками.

Крім того, ритміка і багатство книги здатні заспокоювати психіку і допомагати організму звільнитися від стресу. Зараз це особливо актуально, адже величезна кількість людей щодня переживають стресові ситуації.

3. Впевненість у собі і своїх силах. Спостереження дослідників показали, що читання книг допомагає людям ставати більш впевненими. Не дивно, адже начитана людина зазвичай ерудований, здатний продемонструвати в розмові фундаментальні знання в тій чи іншій сфері, внаслідок чого мимоволі починає вести себе більш зібрано і впевнено, його самооцінка знаходиться на адекватному рівні.

4. Збільшення словникового запасу і підвищення загального рівня грамотності. Тут, напевно, не варто довго пояснювати. Читаючи твори різних жанрів, людина нерідко стикається з незнайомими словами, термінологією, зазвичай не використовується в повсякденному спілкуванні. Можна подивитися значення слова за словником, а можна і просто зрозуміти його по контексту.

5. Хороший сон. На думку дослідників, систематичне читання перед сном приємною літератури здатне поліпшити сон. І це зрозуміло, адже організм звикає до такого режиму, і незабаром читання стає сигналом для тіла - наближається відхід до сну. До того ж, після такого м'якого засипання ви і вранці будете набагато бадьоріше.

6. Поліпшення уваги і здатності до концентрації. У сучасному світі ми звикли постійно поєднувати кілька справ, розділяти увагу між інтернетом, телефоном, спілкуванням з іншими людьми і величезною кількістю інших речей. Але завдяки такому розподілу нерідко втрачається якість того чи іншого процесу, втрачається здатність концентруватися на одному-єдиному особливо важливій справі. При читанні ж ми зобов'язані сконцентрувати увагу на змісті книги, не відволікаючись на все інше. Крім того, читання книг допомагає розвинути об'єктивність, здатність до прийняття зважених рішень.

7. Розвиток пам'яті і мислення. За даними вчених, люди, регулярно читають книги, хоча б протягом однієї години в день, тренують і покращують свою пам'ять. Природно, адже кожен день вони запам'ятовують якусь нову для себе інформацію. Ті ж, хто щодня «вариться» в одній і тій же обстановці, інформації та ідеях, які не тренують свою пам'ять, і, отже, не в змозі запам'ятовувати більше.

Крім того, для розуміння книги і подальшого розгортання сюжету необхідно пам'ятати безліч речей: характери героїв, їх взаємозв'язку, інші подробиці. Це дуже тренує і пам'ять, і мислення. При читанні книги ми схильні більше міркувати, представляти в уяві безліч деталей: зовнішній вигляд персонажів, їх одяг, навколишнє зупинку. Все це допомагає нам зрозуміти в повній мірі саму ідею твору, відчути його «на смак». Читання книг розвиває аналітичне мислення. Читають люди бачать і визначають закономірності в рази швидше «нечитаючих». Завдяки читання книг, наш розум стає більш гострим, сильним і швидким, зміцнюються зв'язки головного мозку, підвищується інтелект в цілому.

8. Розвиток товариськості і співпереживання. Читання книг покращує також і наші мовні навички, з'являється здатність красиво, чітко і ясно висловлювати свої думки словами. Підвищується талант оповідача, спілкуватися стає простіше і легше. Читають люди мають набагато більше шансів стати цікавим співрозмовником і справляти враження на людей, ніж ті, хто не відносить читання до списку улюблених справ. Звичайно, адже у перших завжди є безліч нових тем для розмови, почерпнутих з літератури.

Крім цього, читання здатне виховувати в людині схильність до співпереживання іншим людям. З'являється унікальний шанс як би «побувати в шкурі» іншу людину, поглянути на світ його очима, побачити його почуття і думки. Навіть (і тим більше) якщо його світ дуже відрізняється від вашого. Читаюча людина перестає дивитися на все, що відбувається з однієї точки - він стає здатним краще відчувати інших і співпереживати їм.

9. Розширення кругозору. Звичайно ж, книги здатні дати людині величезну кількість нових знань! Світ не читає людини зазвичай тісний. Адже будь-які інші джерела інформації, навіть і більше популярні, здатні давати малі крупиці всіх тих знань, які знаходяться навколо вас. Читання книг відкриває людині всю велич світу, такого, яким він є насправді.

Люди, які не люблять читати книги, проживають тільки одне життя - свою власну. Любителі ж книг мають вільний доступ до величезної кількості життів реальних і вигаданих персонажів, можуть проживати з ними їхні почуття і відчувати все те, що відчували вони. З'являється унікальний шанс почерпнути життєвий досвід і уроки інших людей. Це ні в якому разі не заважає придбання власного досвіду - навпаки, спостерігаючи причинно-наслідкові зв'язки в тому чи іншому творі, ви можете застерегти себе від здійснення помилок.

Також читання книг є другим (після подорожей) по інформативності способом пізнати культуру і життя інших народів і країн. Читання літератури про різні країни допомагає відкрити, по суті, новий світ, тут, у вашому затишному кріслі, не переступаючи порога будинку.

10. Самовдосконалення. Крім усього іншого, читання книг здатне допомогти людині розібратися в собі самому, дізнатися про себе багато нового. Він може знайти несподівані рішення, по-новому поглянути на своє життя. Ставлячи себе на місце героя твору, і поставивши собі запитання: «А що б я зробив на місці цього персонажа?», Можна отримати несподівану відповідь. І нерідко навіть отримати підказку по практичним моментам в поведінці.

Читаючи книги, людина з часом формує свій власний світогляд, його погляд на світ поглиблюється і розширюється, переглядаються і формуються цінності, переконання і принципи. Багато книги здатні мотивувати і надихнути на самореалізацію, поліпшення себе, підвищення своїх результатів. Крім того, читаюча людина надовго залишається молодим - адже старість починається зі старіння мозку, а захопленому читачеві це не загрожує!

Звичайно, тут ми назвали тільки найпопулярніші причини, які спонукають людину читати книги. Напевно, у вас є свої секрети з цього приводу. Може, ви просто любите це медитативний стан, близький до невагомості, коли вас поглинає цікавий твір. Або ви шукаєте в сюжеті ідеї для своєї нової книги. Кожен знаходить свої причини, важливі саме для нього. Головне - щоб книга приносила радість і задоволення, дарувала сили і смак чарівництва. Хіба це - не диво, придумане для блага всього людства?

«Хороших вам книг, цікавих сюжетів і справжнього щастя!»
Анна Кутявина

Чому ми не читаємо?
Які переваги у читання перед іншими доступними видами дозвілля?
Що дає читання книг людині?
У чому їх перевага перед іншими джерелами інформації?
І, якщо воно дійсно є - тоді чому зараз люди так мало читають?
Чому ми не читаємо?
Ось і виходить, що в наш час все частіше і частіше люди у відповідь на питання: «Яку книгу ти зараз читаєш?
Як ви думаєте, чи побачить дитина сенс в читанні «оригіналів», чи отримає задоволення від самого процесу читання книг?
Але що робити, якщо в бібліотеці рідної домівки на полицях стоять тільки «Російсько-англійський словник» і «Як правильно забити цвях»?
Та й дитя бачить маму і тата читають максимум глянцеві журнали і жовту пресу?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью