• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

10 правил оптимізації URL адрес сторінок

 1. Правильна оптимізація URL Про те, що внутрішня оптимізація сайту повинна бути на вищому рівні...
 2. Як прописати URL адреса сторінки правильно

Правильна оптимізація URL

Про те, що внутрішня оптимізація сайту повинна бути на вищому рівні Ви, звичайно ж, не раз чули раніше. Адже про це невпинно твердять всі веб-сайти про SEO, в тому числі і наш.

У цьому матеріалі ми не станемо повторюватися і ще раз розповідати про оптимізованих title , description , заголовках сторінок і т.д.

Сьогодні ми хочемо Вам розповісти про один досить рідко згадується моменті - про те, що правильно складений URL сторінки є не менш важливим показником її релевантності та фактором, який охоче враховується при ранжируванні пошукових видач.

На жаль, досить істотна частина вебмайстрів забуває або, можливо, навіть не знає, як правильно прописувати URL сторінок. Багато хто звик покладатися на автоматичні функції використовуваних CMS, які в більшості випадків роблять це неправильно.

Ця стаття однозначно стане Вам у пригоді, якщо на Вашому сайті адреси сторінок виглядають приблизно ось так:

Трохи теорії: що таке URL?

У дослівному перекладі URL (англ. Uniform Resource Locator) - це уніфікований адресу ресурсу.

Якщо більш простими словами, то - це стандартизований спосіб запису розташування (адрес) всіх існуючих інтернет-ресурсів (файлів, сторінок, веб-сайтів).

Повна адреса завжди починається з мережевого протоколу. наприклад, протокол https або найчастіше http. Хоча існує ще близько 30 рідше використовуваних різновидів (ftp, irc, xmpp і т. П.).

У більшості сучасних браузерів http опускається. Переконатися, що перед Вами правильно складений URL можна, якщо скопіювати і вставити його куди-небудь.

Переконатися, що перед Вами правильно складений URL можна, якщо скопіювати і вставити його куди-небудь

Далі, за протоколом передачі даних слід домен і конкретний шлях до інтернет-ресурсу (до файлу або сторінці). І ось саме з правильного прописування цього шляху і складається оптимізація URL.

Як прописати URL адреса сторінки правильно

 1. Правильно складений URL повинен містити ключові слова. Крім того, що вибране доменне ім'я для просування є дуже важливим і має містити основний ключовий запит сайту, на адресу кожної сторінки також потрібно включати запит, по якому вона просувається.
  І це будуть враховувати не тільки пошуковики.
  Збіги по введеному в пошуковий рядок запиту виділяються жирним не тільки в назві і описі сайту, але і в адресі. Тому якщо правильно написати URL, інтернет-користувачі також будуть звертати увагу на нього в результатах пошуку і враховуватимуть під час формування своєї думки про релевантності сторінки і можливості переходу на неї.

 2. Оптимізація URL сторінок, з точки зору SEO, передбачає використання в адресі не більше 3-5 слів. Довгі посилання не відображаються повністю у видачі (обрізаються) і знижують вагу ключових слів у очах пошукових систем.

 3. Не варто використовувати занадто глибокий рівень вкладеності сторінок . Навіть якщо сторінка знаходиться в п'яти-шести кроках від головної, бажано правильно прописувати URL - прибирати з адрес зайві згадки про категорія, рубриках та т. Д.
  Підвищена кількість рівнів вкладеності в URL не тільки збільшує його довжину і зменшує вагу ключових слів, але також погано впливає на сприйняття утворився адреси відвідувачами. У ньому складно розібратися і його практично неможливо запам'ятати.
 4. Існують рекомендації з приводу того, що найбільш правильно прописувати URL з розширенням файлу в кінці ( «.html», «.php» і т.п.). Хоча таке твердження є досить спірним, оскільки для пошукових систем це напевно неважливо. Хіба що людині стає зрозуміло, що сторінка, на якій він знаходиться - це кінцевий пункт і глибше перейти не можна.
 5. Для того щоб прописати URL адресу сторінки, що складається більш, ніж з одного слова, в ролі роздільників краще використовувати дефіси, а не нижні підкреслення. У той час як у Google з їх розпізнаванням все в порядку, для Яндекса дефіси все ще краще.

 6. Правильно складений URL повинен містити тільки символи, прописані в нижньому регістрі. Якщо цієї рекомендації не дотримуватися, можуть бути проблеми з індексацією сторінок.
 7. Використання кириличних символів допустимо, але небажано. Оскільки вони тільки візуально відображаються в адресному рядку в такому ж вигляді, як ви захочете прописати URL адресу сторінки. Насправді ж кожна російська буква перекодіровивается у вигляді шести символів.

  Тому в SEO, щоб мати правильно складений URL, рекомендовано користуватися тільки латинськими символами і цифрами в адресах сторінок.
 8. Під оптимізацією URL також мається на увазі наявність тільки однієї адреси у кожної сторінки. Якщо є проблема з автоматичним генеруванням, дублі сторінок потрібно закривати від індексації і використовувати атрибут rel = «canonical» для вказівки канонічних версій.
 9. Правильно написати URL нескладно, але при цьому потрібно не забувати, що ключові слова в ньому враховуються при оцінці зокрема їх використання. Тобто якщо на сторінці (в тексті і заголовках) у Вас зустрічається пошуковий запит 8 разів і це є гранично допустимою кількістю в конкретному випадку, то 9-й раз в адресі буде вже явним пересмамом. Отже в тексті потрібно використовувати ключ на 1 раз менше.
 10. Необов'язково правильно прописувати URL вручну. Наприклад, в WordPress можна налаштувати автоматичне формування адреси створюваної сторінки шляхом транслитерирование використовуваного заголовка H1 за допомогою плагіна Cyr-To-Lat.

Правильно складений URL - не панацея

Не варто сподіватися, що лише оптимізація URL згідно перерахованих вище рекомендацій відразу ж підніме сторінки Вашого веб-сайту в ТОП.

Пам'ятайте, що це лише один з елементів, що впливають на пошукове просування.

Тому подбайте про те, щоб у кожної сторінки Вашого сайту завжди був правильно складений URL і продовжуйте працювати у всіх інших напрямках оптимізації, якими рясніє SEO!

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью