• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

10 кроків до улюбленої роботи. Як визначити її грошової та свої здібності?

 1. Як зрозуміти, чи будуть платити гроші за обрану роботу і наскільки ваші здібності їй відповідають?
 2. 3 крок. Визначаємо, чи буде ця робота важливою для інших людей
 3. 4 крок. Проаналізувати свої здібності, освіта, вміння
 4. Техніки для виявлення здібностей:
 5. 2. Складіть список знань.
 6. 3. Складіть список тих рад, за якими до вас звертаються оточуючі.
 7. 4. Складіть список справ, за які вас дякують.
 8. Складіть кроки 2,3, 4 і отримаєте улюблену роботу!

Як зрозуміти, чи будуть платити гроші за обрану роботу і наскільки ваші здібності їй відповідають?

Отже, ми продовжуємо робити правильні кроки до улюбленої роботи, розпочаті в попередній статті . Тепер, коли у вас є образ бажаної роботи, потрібно визначити, наскільки вона корисна суспільству, і які навички і знання вам потрібно придбати, щоб почати працювати. Для цього ми робимо третій і четвертий кроки.

3 крок. Визначаємо, чи буде ця робота важливою для інших людей

Люди будуть вам платити гроші тільки в одному випадку - якщо ваша діяльність приносить їм користь. Інакше кажучи, те, чим ви хочете займатися повинно бути затребуване в суспільстві. В іншому випадку ваша улюблена робота або справа зможе зайняти лише почесне місце хобі, що приносить задоволення і радість, але не дохід .

Але як знайти улюблену роботу, щоб вона була ще й затребувана?

Можна скористатися засобами, наданими Інтернетом. Наприклад, ввести в пошукову систему назву професії і слово «вакансія», наприклад «вакансія менеджер з продажу» і оцінити кількість результатів, яке вам видасть яндекс або гугл. Якщо їх більше 100000 - швидше за все, професія затребувана.

Можна зайти так само на будь-який робітного сайт (hh.ru, superjob.ru, сайт центру зайнятості та місцеві сайти, де публікують вакансії), або біржу фрінлансеров, якщо хочете знайти роботу в інтернеті, а також скористатися старим дідівським методом і погортати газети з вакансіями (наприклад, «Робота для вас»). Якщо оголошень шуканої посади в розділі «потрібно» багато, отже, можна зробити висновок, що професія затребувана.

Те ж саме потрібно зробити, якщо ви плануєте відкрити власний бізнес. Вводите пошуковий запит «намиста на замовлення» і дивіться кількість посилань. Якщо їх багато, то отже в цій темі є рух, є люди, які їй цікавляться. Тут так само важливо враховувати наявність реклами з цього питання. Якщо її багато, то можна припустити, що гроші в цій сфері є, отже можна спробувати реалізувати себе в ній.

Але пам'ятайте, що цей спосіб дуже приблизний. Є ряд позицій, вакансії на які дуже рідко з'являються в інтернеті, є посади, на які беруть тільки по знайомству. Є дуже вузькі спеціалізації, вакансії на які публікуються тільки в спеціальних профільних журналах. Є напрямки в бізнесі споживачі товарів і послуг яких не «водяться» інтернеті.

Тому, коли ви проведете оцінку затребуваності обраної професії цими способами, ви повинні розуміти, що робити серйозні висновки тільки на цій основі - передчасно.

4 крок. Проаналізувати свої здібності, освіта, вміння

Після того як ви розібралися зі своїми уподобаннями, бажаннями, а також тим, яка робота, послуги, товари зараз затребувана в суспільстві. Необхідно проаналізувати свої здібності, знання, вміння, таланти, схильності до тієї чи іншої діяльності.

Бо якщо ви вирішите займатися тим, що вам подобається і потрібно людям, але при цьому у вас не буде  здібностей  до цього, то домогтися успіху в цій справі буде досить складно Бо якщо ви вирішите займатися тим, що вам подобається і потрібно людям, але при цьому у вас не буде здібностей до цього, то домогтися успіху в цій справі буде досить складно.

Однак, тут важливо відзначити наступне. Якщо зараз ви чогось не вмієте, якісь здібності у вас не розвинені в необхідній мірі, то це не привід відкидати такий варіант і відмовлятися від того чим хочеться займатися.

Важливо пам'ятати, що здібності можна розвинути, і розвиваються вони тільки в діяльності. Інакше кажучи, поки ви не почнете плавати, ви не зрозумієте чи є у вас до цієї справи здатності. Разом з цим навіть «стоячи на березі» можна припустити, якщо у вас до цього заняття схильність. Для цього пропоную виконати наступні прийоми.

Техніки для виявлення здібностей:

1. Складіть список своїх здібностей.

Внесіть в нього всі свої здібності, наявні на даний момент, також в нього впишіть свої вміння і навички. Важливо написати абсолютно всі свої здібності, навіть ніяким боком не відносяться до роботи. Якщо у вас є здібності до приготування їжі - записуйте, якщо ви легко схоплює все те, що стосується ремонту автомобілів - пишіть, якщо ви здатні помирити двох розбушувалися хлопчаків і зробити їх кращими друзями - фіксуйте і т.д.

Справа в тому, що іноді якісь свої вміння ми недооцінюємо, вважаємо, що не заслуговують на увагу. Так ось в цей список потрібно внести ВСЕ, що ви вмієте і ВСЕ свій творчий хист. Потрібно написати так само і ті здатності , Які розвинені зараз, не дуже добре на вашу думку, тобто то, що ви вмієте робити навіть на «трієчку».

2. Складіть список знань.

Зробіть «перепис» того, в чому ви розбираєтеся, тих областей життя, в яких у вас є знання. Можливо, ви цього не вмієте і ніколи не пробували, але як це зробити ви знаєте.

Необхідно скласти якомога повніший список. Зверніть увагу на знання, які пов'язані з роботою, наприклад, відомості про косметику, вихованні та розвитку дітей - абсолютно будь-які.

3. Складіть список тих рад, за якими до вас звертаються оточуючі.

Це список покаже вам в чому оточуючі вважають вас експертом, які знання і вміння вони в вас цінують. Які ваші здібності корисні для них (це перегукується з попереднім кроком).

4. Складіть список справ, за які вас дякують.

Цей список схожий на попередній, але він дещо інший. У нього потрапляє то, за що люди щиро говорять вам «спасибі!», Дивуються і захоплюються вашими здібностями.

Складіть кроки 2,3, 4 і отримаєте улюблену роботу!

Після того, як ви зізналися собі, що нинішнє заняття - це не ВАШЕ, розібралися в своїх бажаннях і перевагах, визначили свої знання, вміння, здібності і зробили попередню перевірку затребуваності обираних варіантів, важливо зробити наступне.

Знайдіть в своїх списках перетину - подобається і вмієте, бажаєте і знаєте + це потрібно людям. Це допоможе намітити кілька варіантів улюблених справ і далі визначитися з одним

Здавалося б на цьому ВСЕ! Ви визначили свою улюблену справу, зрозуміли яка робота буде вам до душі, тепер можна братися за пошук потрібної вакансії або шукати навчальний заклад, де вчать за обраною спеціальністю. Але, далеко не завжди все йде так гладко як хотілося б. Найчастіше після осяяння, радості від того, що знайшла, приходять страхи , Сумніви, посилюється невпевненість, на поверхню вилазять установки, що заважають прийти до своєї улюбленої роботи.

У наступній статті я розповім, як впоратися з почуттями та думками, які не дають рухатися наміченим шляхом. Як боротися з обмежуючими переконання, страхами і недостатньою упевненістю в собі .

Напишіть, будь ласка, в коментарях, на якому етапі до улюбленої роботи Ви зараз перебуваєте? Якими із запропонованих прийомів скористалися і що вони дали?

початок тут

10 кроків до улюбленої роботи. Як почати діяти?

продовження тут

10 кроків до улюбленої роботи. Як позбутися від страхів, що обмежують переконань і підвищити впевненість в собі

10 кроків до улюбленої роботи. Складаємо план, шукаємо підтримку і розвиваємо навички тайм-менеджменту

Складаємо план, шукаємо підтримку і розвиваємо навички тайм-менеджменту

.

Автор статті

Струговщикова Ольга (c)
Психолог, що допомагає мамам знаходити улюблену роботу

***************************

Якщо ви хочете знайти роботу, яка буде подобатися і приносити бажаний дохід, тоді пройдіть аудіо-курс «Як мамі знайти улюблену роботу: 5 простих кроків» . Щоб отримати безкоштовний доступ до курсу введіть своє ім'я та е-майл у форму нижче.

Статті, які можуть бути Вам цікаві:

Як зрозуміти, чи будуть платити гроші за обрану роботу і наскільки ваші здібності їй відповідають?
Як зрозуміти, чи будуть платити гроші за обрану роботу і наскільки ваші здібності їй відповідають?
Але як знайти улюблену роботу, щоб вона була ще й затребувана?
Напишіть, будь ласка, в коментарях, на якому етапі до улюбленої роботи Ви зараз перебуваєте?
Якими із запропонованих прийомів скористалися і що вони дали?
Як почати діяти?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью