• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

10 кращих сімейних настільних ігор

Приємна новина - з часів вашого дитинства з незмінними лото, шашками-шахами і картковим дурнем в наше життя стрімко увірвалося безліч актуальних, цікавих настільних ігор - на будь-який смак.

Н астольная гра - універсальне розвага, оскільки працює за будь-яких погодних умовах. Що таке сучасна сімейна настільна гра? Це гра, яка буде однаково цікава і батькам, і дітям, при цьому її правила прості і зрозумілі дитині.

У чому дорослі і діти можуть змагатися на рівних?

Звичайно, в кидках кубиків в грі Монополія!

Одна з найстаріших сімейних настільних ігор. Історія її створення йде в 1934 рік, в самий розпал американської Великої депресії. З тих пір гра, в якій гравці за допомогою кидка кубиків переміщаються по ігровому полю, скуповують ділянки нерухомості і намагаються розорити конкурентів, залишається незмінно популярною серед сімейної аудиторії. І зрозуміло чому - кидок кубика не вимагає великих аналітичних здібностей, і дитині може повезти нарівні з дорослими. Процес торгів, коли переможець ще неочевидний, дійсно цікавий і захоплюючий, а мета - назбирати ігрових мільйонів і розорити суперників - здається цілком досяжною.

Процес торгів, коли переможець ще неочевидний, дійсно цікавий і захоплюючий, а мета - назбирати ігрових мільйонів і розорити суперників - здається цілком досяжною

У гри, безумовно, є і недоліки, що не дивно, виходячи з її поважного віку. Перший недолік випливає з її ж достоїнства - кубик не розбирається, хто сильний гравець, а хто слабкий. І якщо для входження в гру це плюс, то для гравця, за плечима якого не один десяток партій, це вже мінус.

Другий недолік - розтягнутість у часі. Дуже часто, вже після того як в грі з'явився лідер, у решти гравців зберігається ілюзія, що у них є шанс відігратися. І для того, щоб розорити конкурентів під нуль, лідеру може знадобитися ще не одну годину ігрового часу.

Від гри тривалої переходимо до ігор дуже швидким.

Доббль, Барабашка, Дикі Джунглі, Сет, Panic Lab

В іграх на уважність і реакцію діти, як правило, бувають навіть більш успішні, ніж дорослі. Так що цей тип ігор як не можна краще підходить для спільних ігор в сім'ї. Загальний сенс простий - побачити щось раніше інших і схопити це щось.

Загальний сенс простий - побачити щось раніше інших і схопити це щось

Найпопулярнішою грою в цьому жанрі в Україні сьогодні, безсумнівно, є Доббль. Круглі картки з яскравими малюнками в компактній жерстяної коробочці відразу привертають увагу, і відірвати дитину або дорослого від гри буде зовсім нелегко.

Здавалося б, чого простіше - знайти пару однакових малюнків на двох картках? Ось тільки малюнки яскраві, різноспрямовані і просто тікають від погляду! А навколо - суперники, які можуть побачити правильну пару раніше вас. Результат - багато драйву, веселощів і адреналіну.

Діксіт

Діксіт

Унікальна ігрова механіка асоціацій зробила настільну гру Діксіт однією з найпопулярніших у всьому світі. Діти без дорослих грати в цю гру точно не будуть, проте завдяки оригінальному оформленню, психологічної складової і малоконфліктний вона чудово підходить для сімейного дозвілля, починаючи років з 8-10 і до бабусь-дідусів включно. У вас є колода карт з красивими сюрреалістичними малюнками. Гравець придумує асоціацію на одну з карток, а інші намагаються вгадати загадане карту. За останні роки гра впевнено стала в Україні №1 на вечірках, сімейних ігротеках і психологічних тренінгах.

алиас

Сімейство ігор Алиас яскравий приклад того, як популярна гра для молодіжної аудиторії мігрувала в сімейний формат. У Алиас гравець витягує картку зі словами і повинен дуже швидко пояснити партнеру по команді якомога більше слів. Важливе обмеження: використовувати однокореневі слова і пантоміму - не можна.

Важливе обмеження: використовувати однокореневі слова і пантоміму - не можна

Чим більше слів пояснили, тим далі просувається фішка вашої команди. Весело, динамічно, а для дітей ще й корисно. Важливе застереження - не всяка гра Алиас однаково корисна для сімейного вечора. Аліас Паті - точно не ваш варіант. Аліас. Скажи інакше - підійде для дорослих і дітей від 10 років. Ну, а для гри з дітьми 7-8 - спеціально створений варіант гри Алиас. Сімейний.

Скраббл / Ерудит

Ще одна гра, в якій ми маємо справу зі словами - популярний у всьому світі «дідок» Скраббл. Кроссвордоподобная гра, в якій гравці з букв збирають на ігровому полі слова і отримують за це окуляри, цікава і дорослим, і дітям. І також є додаткова функція - розширення словникового запасу.

А що таке Ерудит? Так той же самий Скраббл, який в СРСР випускали під іншою назвою, щоб не морочитися з авторськими правами.

Каркассон

Одна з найпопулярніших у всьому світі ігор - Каркассон. Точно не залишить байдужими батьків і буде зрозуміла дитині вже в 8-9 років. З картонних квадратів з різними типами місцевості (тайлів) гравці викладають цілий світ.

Викладаються тайли за принципом доміно: дорога - до дороги, поле - до полю, місто - до міста. Оскільки варіантів, куди викласти тайл, у гравця чимало, вам треба буде розв'язати, де це може бути найбільш вигідно для отримання переможних очок. Гра малоконфліктний - безпосередньо заважати один одному гравці майже не можуть, тому і завоювала популярність як спокійною, і в той же час захоплюючої сімейної гри. А безліч доповнень і варіацій, вже створених на базі Каркассона і продовжують з'являтися, тільки підтверджують її актуальність.

Моя весела ферма

Є чим похвалитися в сімейному форматі і українським розробникам. Моя весела ферма - це кілька тварин у кожного гравця, яких треба годувати. Чим краще ви годуєте ваших вихованців, тим більше очок це вам принесе в кінці гри. Але спочатку необхідно придбати насіння, потім посіяти їх, потім зібрати врожай і тільки потім частина врожаю віддати на прокорм.

Але спочатку необхідно придбати насіння, потім посіяти їх, потім зібрати врожай і тільки потім частина врожаю віддати на прокорм

І кожен хід належить вирішувати, які з доступних дій вибрати саме зараз, не забуваючи за клопотами на своїй фермі поглядати на сусідів, щоб, якщо вийде, трохи їм перешкодити.

Гра оформлена весело і красиво, так що навряд чи залишить ваших дітей байдужими. А процес годування звірів, коли до тварини додається додаткова частина тіла, і воно поступово перетворюється з кролика в довгого таксокроліка або овечого - в овцегусеніцу, незмінно викликає посмішку.

При цьому ігровий процес аж ніяк не примітивний і гарантовано захоплює і дорослих гравців.

Уно, Свинтус

Якщо в дитинстві ви грали звичайної карткової колодою в бридж, то гру Уно ви вже знаєте. Так, це спеціальна колода для цієї гри. Мета гри - скинути всі карти з руки по масті або номіналу. У грі є різні спецкарти - пропуск ходу, зміна напрямку ходу, зміна масті і ін., Які не тільки вносять різноманітність в гру, але і змушують задуматися, як ефективніше використовувати карти - приберегти для подальшого використання або скоріше скинути, щоб зменшити штрафні очки в наприкінці партії.

, Які не тільки вносять різноманітність в гру, але і змушують задуматися, як ефективніше використовувати карти - приберегти для подальшого використання або скоріше скинути, щоб зменшити штрафні очки в наприкінці партії

Особливий азарт - не забути крикнути «Уно!», Коли скидаєте передостанню карту. Якщо забули - тягніть з колоди дві штрафні. Елементарно, але багато хто забуває це зробити в момент, коли перемога вже так близька :)

Свинтус - популярний варіант на тему Уно. Кілька змін в правилах зробили ігровий процес більш веселим і динамічним. При цьому варто мати на увазі «злобно свинське» оформлення - базова гра Свинтус призначена в першу чергу для молодіжної та підліткової аудиторії. А для гри з дітьми дошкільного і молодшого шкільного віку краще підійде більш «добрий» Юний Свинтус.

Колонізатори (Catan)

На відміну від «бабусі» Монополії, яку через непорозуміння називають «економічної», якраз Колонізатори є найкращою саме економічної грою для сімейної аудиторії. І хоча в колонізаторів немає звичних банкнот, в грі присутній постійний обмін одних ресурсів на інші, причому курс залежить як від постійних умов - наявність або відсутність у гравця спеціальних міст, так і від мінливого попиту і пропозиції на той чи інший тип ресурсів. Загалом, міняти одне на інше, і обидва відразу - на третє для розвитку свого поселення на острові в цій грі належить неабияк.

Втім, як і в Монополії, кубики в колонізатори теж грають важливу роль - саме результати кидків кубиків визначають, які території в цей хід принесуть гравцям ресурси. Так що всі, хто любить кидати кубики (а хто з дітей цього не любить? :) будуть раді.

Вдале поєднання фактора випадковості і можливостей для вибору стратегії і дозволяє назвати її однією з найкращих економічних сімейних ігор для батьків і дітей у віці від 10 років.

Ticket to Ride (Квиток на поїзд)

А в цій красивій і атмосферної грі нам належить прокладати залізничні маршрути. Гра не економічна, а радше логістична. В ході гри ми будемо отримувати окуляри як за прокладання маршрутів між сусідніми містами, так і за виконання секретних завдань по з'єднанню міст, віддалених одна від одної.

Чудове ігрове поле, безліч пластикових вагончиків, різнокольорові картки вагонів і маршрутів - все це виконано в ретро-стилістиці початку двадцятого століття, і відразу задає затишний і трохи казковий настрій. Додатковий бонус - вчимо географію.

П.С.

Підсадити свою дитину на настільні ігри, і у нього вже не залишиться грошей на інші наркотики;)

Спеціально для Fathers 'Club, Михайло Зіпунов, магазин настільних ігор «Ігродол»

Що таке сучасна сімейна настільна гра?
У чому дорослі і діти можуть змагатися на рівних?
Здавалося б, чого простіше - знайти пару однакових малюнків на двох картках?
А хто з дітей цього не любить?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью